Otázky k pěstování slunečnice

Dotazy v týdnu od 5.5.:

  • Pěstuji Clearfield Plus slunečnici a ještě jsem nedělal žádnou herbicidní ochranu. Mám v plánu použít Pulsar Plus. Jakou mám dát dávku? Mám raději udělat dělenou aplikaci?

V letošním roce doporučuji použít dělenou dávku (1 + 1 l/ha). Jelikož je suché počasí, nemůžeme spoléhat na dostatečnou půdní účinnost Pulsaru Plus a protože plevele vzcházejí ve vlnách, je toto opatření spolehlivější.

  • Mám slunečnici Clearfield Plus a chystám se aplikovat přípravek Pulsar Plus. V následujících dnech je hlášeno ochlazení. Můžu jej aplikovat? Neprojeví se větší fytotoxicita?

Při ochlazení může být větší fytotoxicita. Na druhou stranu je nutné prohlédnout porost a pokud se tam již vyskytují merlíky ve fázi 2 – 3 listů, je potřeba aplikaci provést, protože jinak bude účinek na tyto plevele nedostatečný. Doporučuji proto provést dělenou aplikaci Pulsaru Plus (1 + 1 l/ha). Výrazně se tak sníží nebezpečí fytotoxicity a při tom účinek bude spolehlivý. Pokud se merlíky zatím nevyskytují, doporučuji počkat na oteplení.

  • V jaké fázi slunečnice (Clearfield) mám aplikovat Pulsar?

Přípravek Pulsar 40 je možné aplikovat v jakékoliv růstové fázi slunečnice, limitující je pouze velikost merlíků. Při aplikaci by neměly mít víc jak 2 – 3 listy.

Top