Zdravé plodiny jsou zárukou bezpečných potravin

Přípravky na ochranu rostlin jsou podobné lékům. Chrání plodiny před chorobami, škůdci a plevelem v období před/po sklizni a po splnění jejich účelu se rozkládají. Veškeré BASF přípravky na ochranu rostlin jsou testovány po několik let a jejich použití je schváleno nezávislými úřady před jejich zavedením na trh.

Věděli jste, že…?

Přípravky na ochranu rostlin pro kvalitní a vysoké výnosy

Zemědělské plodiny musí čelit asi 30 000 druhům plevele, 3000 druhům hlístic a 10 000 druhům škůdcům, kteří mohou vážně ohrozit výnos. Stejně tak ohrožují neošetřené plodiny přirozeně se vyskytující houbové choroby, které mohou způsobit nejen ztráty výnosu, ale take kontaminaci mykotoxiny (toxické látky), jež produkují.


Dnes už hladomory zapřičiněné ztrátami výnosu plodin v zemědělsky vyvinutých zemích naštěstí patří historii. Přesto zemědělci ročně ztratí zhruba 20-40% výnosu kvůli škůdcům, plevelům a chorobám. Bez použití přípravků na ochranu rostlin by toto číslo mohlo být až dvojnásobné!


Plíseň révová je jednou z nejrozšířenějších chorob révy. Choroba postihuje listy, výhonky i bobule a může způsobit až 75% snížení výnosu za sezónu.

Typickou hrozbou pšenice je rez pšeničná, jejíž příčinou může zemědělec ztratit až 90% výnosu.

V 19. století způsobila plíseň bramborová hladomor a migrace. Ještě dodnes je tato choroba velmi rozšířená v severní Evropě a severní Americe.

Pesticidy jsou důležitým nástrojem zemědělců v jejich každodenní praxi péče o plodiny. Úkolem zemědělců je vypěstovat velké množství kvalitních výnosů za příznivou cenu a zároveň splňovat standardy požadované jak konzumenty, tak maloobchodníky.

Čerstvost, vysoká kvalita a dostupnost se považují za samozřejmost. Přípravky na ochranu rostlin zabezpečují výnos a jsou zárukou dostupnosti vysoce kvalitních potravin za rozumnou cenu.

Bez použití prostředků na ochranu rostlin hrozí nejenom velká ztráta výnosu, ale i kontaminace potravin mykotoxiny.

Top