Řešení pro zemědělství
Zemědělství

Kontakty

Od zavedení přípravku Systiva® si troufáme tvrdit, že se zcela změnil způsob ochrany obilnin

Příchod této jedinečné technologie, spočívající v ošetření osiva prvním nepostřikovým fungicidem Systiva®, vyvolal mnoho diskusí u široké zemědělské veřejnosti, zda jsou výrobcem deklarované možnosti ochrany cestou moření osiva vůbec možné.

Dnes je možné říci, že výsledky pěstování ječmene mořeného Systivou předčily očekávání. Za poslední roky pěstitelé jarního i ozimého ječmene získali mnoho praktických zkušeností a pravděpodobně neexistuje odrůda, na které by se za tuto dobu Systiva® neodzkoušela. Mnozí si přípravkem Systiva® moří nebo nechávají namořit především sladovnické, ale i krmné odrůdy, přičemž každá odrůda má své specifické vlastnosti a je více či méně náchylná k houbovým chorobám. Potvrzeno to máme i na fotkách ze zemědělských podniků...

Z praktických zkušeností lze konstatovat, že Systiva® svým dlouhodobým účinkem dokáže zcela nahradit minimálně jedno ošetření klasickým fungicidem na list.

O spokojenosti s účinností svědčí každoročně narůstající plochy ječmenů mořených s fungicidním mořidlem Systiva®.

A nyní přišel čas na revoluci v pěstování pšenice

-

Bonusem je BEZ APLIKAČNÍCH OMEZENÍ v OP II. STUPNĚ a SVAŽITÝCH POZEMCÍCH

Připravili jsme pro vás fotky z různých lokalit napříč Českou republikou, abychom se s vámi podělili o zkušenosti s prvním nepostřikovým fungicidem Systiva® již také v pšenici

Prohlédněte si, jak se po zimě vyvíjí porost ošetrený přípravkem Systiva oproti neošetřené kontrole - klikněte na název dané lokality.

Benefity a doporučení k aplikaci

- Systiva® díky AgCelence® efektu podporuje rozvoj kořenového systému a optimalizuje podmínky pro růst

- poskytuje dlouhodobou ochranu proti listovým chorobám od samého počátku vegetace

- vytváří základ pro vyšší a jistější výnosy

- udržuje porosty zdravé od podzimního období

- podporuje výraznější podzimní odnožování

- zlepšuje přezimování

- pomáhá udržet skvělou startovací pozici porostu do jara

- šetří čas a zjednodušuje pěstování ječmene a pšenice - už neřešíte riziko nesjízdnosti pozemků vlivem vysoké vlhkosti půdy, silného větru a vlhkého porostu

Fungicidní mořidlo Systiva® se aplikuje v dávce 1 - 1,5l/t osiva pro použití v ozimé pšenici. Pro posílení účinku na sněti je doporučeno použití mořidla Kinto® Duo v dávce 2 l/t osiva.

Bonusem, vzhledem k aplikaci již na osivo, je účinnost na choroby osiva.

Kdo si nepostřikový fungicid Systiva® vyzkoušel, tak zpravidla v dalším roce tuto technologii rozšířil nebo ji dokonce bere jako součást standardního systému ochrany ječmene na celé výměře svého podniku či farmy.

Vyzkoušejte si ji i vy.

Top